En BH uden bøjle behøver bestemt ikke betyde mindre støtte. Embrace fra Plaisir er en komfortabel helskåls-BH, der giver barmen et flot, naturligt løft og en smuk facon – samtidig med at du slipper for bøjler, der kan genere.
BH’en er fremstillet i en blød viskosekvalitet, som føles behagelig mod huden. De brede, polstrede stropper fordeler trykket bedre over skuldrene, mens det ekstra brede bånd under barmen og omkring kroppen hjælper med at give stabilitet og et sikkert hold.
Også ryggen er tænkt med komfort for øje. BH’en lukkes med 4 hægter og maller, og området ved lukningen er polstret, så den føles blød og behagelig mod huden.
Den feminine blonde langs udskæringen giver Embrace et elegant udtryk og gør, at den praktiske komfort-BH stadig føles feminin.
Pasform: Helskål med god dækning og støtte
Støtte: Bøjleløs konstruktion med bredt bånd, der giver et stabilt og behageligt hold
Stropper: Brede, polstrede stropper, der hjælper med at aflaste skuldrene
Lukning: Ekstra bred og polstret ryg med 4 hægter og maller
Detaljer: Feminin blonde ved udskæringen og lille sløjfe foran
Komfort: Blød viskosekvalitet og mikrofibernetbånd for en behagelig og stabil pasform
Farve: Sort
Skulle vi ikke have din størrelse på lager, er du meget velkommen til at sende os en mail på info@butikrikke.dk, så undersøger vi, om den kan skaffes.
Håndvask,
Må ikke tørretumbles